آیا زمان گفتن اضافی درباره ورق گالوانیزه است؟ ورق گالوانیزه

این امر باعث میشود ورقها هنگام وزش باد از هم جدا نشوند. کم بودن وزن ورق کرکره هم باعث کاهش فشار بر روی سازه و

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

این امر باعث میشود ورقها هنگام وزش باد از هم جدا نشوند. کم بودن وزن ورق کرکره هم باعث کاهش فشار بر روی سازه و پروژهی شما و هم افزایش سرعت برای بارگیری و نصب میشود . به صورت کلی چندین روش برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه وجود دارد. طول رول ورق گالوانیزه نیز عموما به این صورت است که طول رول به صورت دلخواه مشتری بریده میشود. معمولا میگویند که طول به انتخاب مشتری است ولی به دلیل محدودیت در فرمینگ و سختی در ارسال بار بهتر است طول کوتاهتر مانند 6 متری را انتخاب کنید. بهترین نوع ورق شیروانی سینوسی از جنس ورق گالوانیزه است زیرا به دلیل گالوانیزاسیون دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نمیشود. ورق گالوانیزه یکی از انواع ورق های آهنی است که برای بالا بردن مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و استفاده از آن در فضای آزاد، پوششی از جنس روی بر روی سطح آن اضافه شده است. ورق گالوانیزه 60 شهرکرد با داشتن عرض 1250 میلی متر در صنایع متنوعی همچون خودروسازی، کانال سازی، انواع سقف های شیروانی و بیشتر فضاهایی که در معرض رطوبت و دیگر عوامل هستند استفاده می شود.

 This c᠎ontent was c​re᠎ated ᠎with t᠎he help of GSA Con᠎tent G ener ator DEMO .

باید به عرض های مفید این محصول توجه کنید و مناسب ترین آن را برای ساختمان و یا پروژه ی خود انتخاب و تهیه کنید. عرض این فرمینگ ورق 100 و 125 سانتیمتر است، ولی عرض مفید آن به ترتیب 80 و 100 سانتیمتر است. بعد از فرمینگ ورق به حالت سینوسی عرض ورق به 90 و 113 سانتی متر می باشد که در هنگام استفاده از آن به صورت سقف شیروانی عرض مفید آن 84 و 105 سانتی متر می باشد. در جدول بالا منظور از عرض ورودی ، عرض ورق قبل از فرمینگ و به صورت ساده می باشد. در هنگام خرید این محصول باید اندازه ها را در نظر داشته باشید، شما می توانید عرض کوتاه (100 سانتی متر) و یا عرض بلند (125 سانتی متر) را انتخاب می کنید. امروزه باتوجهبه نیاز بازار، خرید ورق گالوانیزه 50 میل افزایش یافته است. گالوانیزه کردن یا گالوانیزاسیون فلزات فولاد و آهن طی فرآیند آبکاری سرد و گرم و اعمال شدن پوشش فلزی بر روی آن ها انجام می شود. همچنین، مقاومت بالای ورق گالوانیزه در برابر فشار، حرارت و خوردگی، آن را به یک انتخاب بینظیر برای پروژههای مختلف ساختمانی میسازد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زمان انتخاب ورق گالوانیزه coting می باشد که به معنای میزان روی قرار گرفته روی ورق گالوانیزه است. ​Th​is art ic le w as generat᠎ed ​by GSA  C on​tent​ Generat​or DEMO.

از مهم ترین این فاکتورهای قیمت آنلاین ورق گالوانیزه می توان به میزان ضخامت ورق گالوانیزه، کیفیت کارخانه ای که ورق را تولید می کند و نوع پوششی که روی این ورق ها قرار می گیرد اشاره کرد. از طرفی سوال برخی از خریداران این است که قیمت ورق گالوانیزه در مقایسه با ورق ضد زنگ چگونه است؟ این محصول ورق روکشدار یا گالوانیزهای است که پوشش ضد زنگ آن از جنس روی به ضخامت ۰.۸ تا ۲.۱ میلیمتر بر روی هر دو سطح ورق فولادی ریخته شده و در آخرین مرحله نیز توسط دستگاه مخصوص و با روش نورد سرد به شکل موجدار و ذوزنقهای درمیآید. ورق های سیاه ST33 که با نام ورق فولادی سیاه ST37 نیز شناخته می شود در صنعت و ساختمان کاربرد چشمگیری دارد. کاربرد ورق گالوانیزه به صورت فرمدهی و جوشکاری شده، در این مورد بسیار مناسب بنظر میرسد. از آنجایی که این مقطع فلزی به صورت کیلویی فروخته میشود، قیمت ورق گالوانیزه دو میل با وزن رابطه مستقیمی دارد.

وزن هر متر مربع ورق گاولنیزه بر اساس فرمول زیر به دست می آید. به همین دلیل در ادامه این مطلب از سایت آهن تاپ ما قصد داریم که توضیحات مختصری را در مورد ورق های گالوانیزه، مصارف آن، قیمت روز ورق گالوانیزه و… ورق گالوانیزه، یکی از ورقهای فولادی موجود در بازار، به دلیل ویژگیهای منحصر به فردش، نظیر مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، توجه گستردهای از جانب صنعتگران و افراد فعال در حوزههای عمران و صنعتی کشور را جلب کرده است. ورق گالوانیزه دارای ظاهری مناسب برای ساخت انواع محصولات نظیر محصولات آشپزخانه یا کاربردهای ساخت و ساز نظیر ساخت نمای ساختمان و … ورق های گالوانیزه از جمله محصولات پرکاربرد و با ظاهری زیبا هستند که کاربردهای زیادی را به خصوص در صنعت خودروسازی، ساخت و ساز و تولید لوازم خانگی به خود اختصاص می دهند. ورق کرکره کاربردهای زیادی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی دارد. این سوال از آنجائی نشات میگیرد که هر دوی این ورق ها برای کاربردهای مقاومت به خوردگی مورد استفاده قرار میگیرند، اما از لحاظ قیمت ارزش ورق ضد زنگ از ورقگالوانیزه بالاتر است و از آنجائیکه این ورق ها در ایران اغلب به صورت وارداتی هستند، ورقگالوانیزه از تقاضای بیشتری برخوردار است ضمن اینکه هزینه تولید کمتر آن بر تقاضای بیشتر آن نیز تاثیرگذار است.

وقتی در بازار نام ورق استیل را میشونیم منظور ورق ضد زنگ است نه ورق فولاد کربنی معمولی. قیمت ورق گالوانیزه کیلویی در مقایسه با ورق استیل چگونه است؟ از رو قیمت لوله های گلخانه فولادی نسبت به لوله گالوانیزه گلخانه از جنس آهن گرانتر است. از همین رو به ورق تولید نورد گرم، ورق سیاه نیز می گویند. قبل از شروع بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که اگر قصد خرید ورق گالوانیزه دارید، بهتر است که آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. 5. Sherardizing یا گالوانیزه خشک. الکترولیت در این فرایند همان جفت ترکیبی آب و نمک روی یا اسید و نمک روی است. معمولا فولاد و آهن، از عناصری هستند که دچار خوردگی، زنگزدن و در نهایت تضعیف و فروریختن میشوند. اما امروز ورق های سقف بیشتر از نوع ورق گالوانیزه می باشند که که این نوع ورق ها داراری پوششی از جنس روی می باشند، که مقاومت آن ها را در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی بالا برده است. در گذشته به این دلیل که جنس ورق هایی که برای سقف های شیروانی به کار می بردند، آهنی بود، ورق های شیروانی به سرعت دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شدند.

ورق گالوانیزه سینوسی به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه و استقبال بسیاری از مشتریان است. در مقاله تفاوت ورق گالوانیزه سرد و گرم چیست، بیشتر درباره تفاوت این دو روش بخوانید. قیمت ورق گالوانیزه ای که به روش گرم تولید میشود، به دلیل ضخامت بیشتر عنصر Zn بالاتر است. دلیل استفاده از این ورق برای درب های کرکرهای محکم بودن، انعطاف پذیر بودن آن و در عین حال وزن سبک است. وزن این محصول را در جدول زیر مشاهده میکنید. ورق گالوانیزه 6 میلیمتر: ورق 6 میلیمتری نیز در بازار موجود است و عواملی مانند تقاضا و وزن تاثیرگذار بر قیمت آن دارند. در صورتی که تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت ورق نیز افزایش خواهد یافت و در صورتی که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت آن کاهش خواهد یافت. با توجه به سرمایهگذاری زیادی که در این زمینه صورت میگیرد، نبود مدیریت صحیح در احداث گلخانه، انتخاب مکان، نوع گلخانه و پوشش آن سبب عدم بهرهوری مناسب از سرمایه و امکانات خواهد شد. تولید دیگر فرمینگهای ورق گالوانیزه نیز به همین صورت است که البته قالب آنها متفاوت است. ورق گالوانیزه از محصولات فولادی بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی، خودروسازی، پتروشیمی و …

هر کدام از تولید کنندگان ورق فولادی ایرانی عرض، طول و ضخامت مشخصی از ورق را تولید می کنند. شما عزیزان در آهن تاپ ميتوانيد ليست قيمت فروش انوع ورق گالوانیزه را به صورت روزانه مشاهده نماييد. رنگی که این ورق را کاور میکند رنگ کورهای است که در صورت با کیفیت بودن پوسته پوسته نمیشود. حداقل جرم پوشش در استانداردهای ورق گالوانیزه ازجمله JIS، ASTM، ISO، DIN، EU و ISIRI تعیین شدهاند که باید در تستهای کیفیت ورقهای گالوانیزه نیز در نظر گرفته شوند. موضوع بعدی که قیمت روز ورق گالوانیزه را تحت تاثیر قرار می دهد قیمت دلار است، چرا که این موضوع به خودیِ خود باعث می شود که فاکتورهای مختلفی مانند هزینه سرویس و نگهداری، هزینه های حمل و نقل و … فروش این محصولات به دو صورت رول و شیت بوده و در صورت نیاز به خدماتی مانند برشکاری یا جوشکاری کافی است در هنگام ثبت سفارش درخواست خود را به کارشناس فروش شرکت اعلام نمایید تا در فاکتور نهایی ثبت و انجام گردد. نمودار قیمت ورق گالوانیزه را می توانید با کلیک بر روی هر کدام از محصولات زیر مشاهده نمایید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن